Уряд щорічно до 1 червня має вносити до Верховної Ради України проект закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок оподаткування, визначених в абсолютних значеннях, з урахуванням індексів споживчих цін, індексів цін виробників промислової продукції з таких податків:

  • акцизний податок;
  • екологічний податок;
  • рентна плата.

Цього року такий документ подано дещо із запізненням. Йдеться про законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок деяких податків (№ 9085).

Так, залежно від сфери застосування податків, ставки акцизного податку, екологічного податку та рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України з урахуванням прогнозного індексу споживчих цін у 2018 році будуть збільшені на 9%.

Ставки рентної плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, рентної плати за спеціальне використання води та рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів з урахуванням прогнозного індексу цін виробників промислової продукції у          2018 році будуть збільшені на 10,3%.

У разі ухвалення закон запрацює із 01.01.2019.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»