В роз’ясненні з розділу 301.04.01 системи «ЗІР» податкова повідомила:

Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів подається за формою № Д4 згідно з додатком 4 до Порядку № 435.

Показник "Облікова кількість штатних працівників" у заголовній частині табл. 1 додатка 4 визначається платником єдиного внеску згідно з розд. 2 Інструкції № 286.

В облікову кількість штатних працівників включаються усі наймані працівники, які уклали письмово трудовий договір (контракт) і виконували постійну, тимчасову або сезонну роботу один день і більше, а також власники підприємства, якщо, крім доходу, вони отримували заробітну плату на цьому підприємстві.

Облікова кількість штатних працівників визначається на певну дату звітного періоду, наприклад, на перше або останнє число місяця, включаючи прийнятих працівників і виключаючи тих, які вибули в цей день. Якщо підприємство на дату, вказану у формі державного статистичного спостереження, з будь-яких причин не працювало (вихідний або святковий день, з природних, технічних та економічних причин), облікова кількість працівників відображається за станом на останній день роботи, що передував цій даті.

Працівників, які включаються до облікової кількості штатних працівників, визначено в п. 2.4 розд. 2 Інструкції № 286.

В п. 2.6 розд. 2 Інструкції № 286 перелічено категорії працівників, які не включаються до облікової кількості штатних працівників.

 

Звітність з ЄСВ за новим порядком і новими формами звітності подаватимуть починаючи зі звітності за серпень 2018 року,ознайомитись із новаціями оновленого порядку, аби встигнути підготуватися до їх застосування на практиці можна в статті газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»