Суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами:

1) між собою – у розмірі до 10000 грн включно;

2) з фізичними особами - у розмірі до 50000 грн включно.

Обмеження передбачає п. 6 розділу ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні № 148 (далі – Положення № 148).

 Обмеження, встановлене Положенням № 148, стосується також розрахунків під час оплати за товари, придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівки, одержаної за допомогою електронного платіжного засобу.

Згідно з п. 7 розділу ІІ Положення № 148 фізичні особи мають право здійснювати розрахунки готівкою:

1) із суб’єктами господарювання протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами - у розмірі до 50000 гривень включно;

2) між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі до 50000  гривень включно.

Платежі на суму, яка перевищує 50000 гривень, здійснюються шляхом переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення та/або переказу коштів на поточні рахунки (у тому числі на депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті).

Таким чином, якщо особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, не зареєстрована як ФОП, то на готівкові розрахунки з такою особою не поширюється обмеження в розмірі 10000  гривень.

Водночас на розрахунки з такою особою поширюється обмеження у розмірі 50000 гривень. Таку думку висловило ГУ ДФС у Тернопільській області на своєму веб-порталі.

 

А от про те, коли очікувати штраф вразі перевищення суми готівкових розрахунків можна дізнатись із статті "Протягом якого строку можуть оштрафувати за перевищення граничних сум розрахунків готівкою" видання Інтерактивна бухгалтерія.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»