База ІПК поповнилась однією цікавою консультацією, в якій податківці розглянули нюанси оподаткування єдиним податком операції, з придбання права вимоги за кредитним договором, згідно з яким юрособі на єдиному податку передані усі права кредитора, передбачені кредитним договором, в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав (зміна кредитора). Мова йде про оподаткування різниці між сумою, повернутою боржником та коштами, витраченими підприємством для придбання права вимоги.

Як бачимо, підприємство планувало оподаткувати тільки різницю між повернутими та затраченими коштами. Однак, у ДФС інша думка.

За загальним правилом, об'єктом оподаткування для юридичної особи, яка сплачує єдиний податок, вважається будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ.

При цьому, окремо зазначено, що врахування витрат при визначенні доходу платника єдиного податку ПКУ не передбачено.

З огляду на це, податківці дійшли висновку, що кошти, отримані єдинником від боржника, мають включатися до складу доходу у тому податковому (звітному) періоді, у якому ці кошти отримані.

ІПК ДФС від 10.09.2018 р. № 3912/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

 

Про те, чи мають право платники єдиного податку укладати договори відступлення права вимоги? Ми писали у цій статті.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»