Cума майнового та немайнового внеску платника податку до статутного фонду юридичної особи - емітента корпоративних прав в обмін на такі корпоративні права, відображається у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ під ознакою доходу "178".

Разом з тим згідно з пп. 165.1.44 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума майнового та немайнового внеску платника податку до статутного фонду юридичної особи - емітента корпоративних прав, в обмін на такі корпоративні права.

Юридична особа - емітент корпоративних прав виступає в якості податкового агента лише в частині відображення в податковому розрахунку за ф. № 1ДФ під ознакою доходу "178" суми грошових коштів або майна, внесених фізичною особою до статутного фонду такої юридичної особи в обмін на корпоративні права. Відповідно, податковий розрахунок за ф. № 1ДФ заповнюється наступним чином:

  • у графі 3а відображається сума нарахованого доходу;
  • у графі 3 - сума виплаченого доходу;
  • у графі 4а та графі 4 проставляються прочерки;
  • у графі 5 зазначається ознака доходу "178".

Підкатегорія 103.25 «ЗІР»

 

Читайте тематичні матеріали у підбірці теми тижня «Форма № 1ДФ» газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»