В ході проведеного Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області інспекційного відвідування одного з підприємств області встановлено порушення законодавства про працю в частині несвоєчасної та не у повному обсязі виплаченої заробітної плати, недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці працівників.

Так, суб’єктом господарювання своєчасно не нараховані та невиплачені кошти працівнику за роботу в надурочний час, а також для розрахунку індексації заробітної плати неправильно визначено базовий місяць, що в свою чергу призвело до ненарахування індексації двом працівникам.

В зв’язку з цим, Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області винесено постанову про накладення штрафу в розмірі 74 460 грн.

Про це інформує Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області.

Підприємство не погодилося із застосованими штрафами та звернулося до суду. Однак, за результатами розгляду даної адміністративної справи Івано-Франківським окружним адміністративним судом відмовлено в задоволенні позову позивача, а постанову про накладення штрафу залишено в силі. Постановою суду апеляційної інстанції від 14.08.2018 апеляційну скаргу підприємства залишено без задоволення, а рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду – без змін.

Проте, все ж відмітимо, що порушення правил обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації є порушенням Порядку № 1078, та не підпадає під визначення мінімальних державних гарантій в оплаті праці, яке наведене у ст.12 Закону України "Про оплату праці" від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР, тож належить до категорії інших порушень.

Відповідний висновок наведено у листі Держпраці від 07.05.2018 р.  № 3570/4.1/4.1-ГП-18.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»