Якщо термін дії договору оренди земельної ділянки, укладеного із місцевою радою, закінчився, однак акт про повернення земельної ділянки орендодавцю не підписано, орендар повинен продовжувати сплачувати плату за землю у вигляді орендної плати. Такого висновку можна дійти, ознайомившись з ІПК ДФСУ від 07.09.2018 р. № 3893/6/99-99-12-02-03-15/ІПК.

Контролери пояснюють, що у зазначеній ситуації договір оренди слід вважати таким, що поновлений за відсутності заперечень орендодавця . Адже відповідно до ч. 1 ст. 764 ЦКУ якщо наймач продовжує користуватися майном після закінчення строку договору найму, то, за відсутності заперечень наймодавця протягом одного місяця, договір вважається поновленим на строк, який був раніше встановлений договором.

 

Відзначимо, що висловлена контролерами позиція не є новою. Свого часу про неї ішлося в матеріалі «Орендна плата за землю під час поновлення договору оренди» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»