Для платників ПДВ, ПДВшний статус яких анулюються, у п. 184.7 ПКУ передбачена така спецнорма: якщо товари/послуги, необоротні активи, суми ПДВ по яких були включені до складу податкового кредиту, не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, такий платник ПДВ в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника ПДВ зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи із звичайної ціни відповідних товарів/послуг чи необоротних активів.

Щоправда, це не стосується випадків анулювання ПДВ-реєстрації внаслідок реорганізації платника ПДВ шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.

Утім, на думку податківців, ця норма стосується і дебіторської заборгованості за оплаченими, але не отриманими товарами/послугами, необоротними активами, за якими суми ПДВ було включено до податкового кредиту. Тож, якщо на дату анулювання ПДВ-реєстрації обліковується така дебіторська заборгованість, платник ПДВ повинен не пізніше такої дати нарахувати податкові зобов’язання за такими товарами/послугами, необоротними активами виходячи з їх звичайної ціни, визначеної на момент такого нарахування.

Таке повідомлення опублікувало на своєму офіційному веб-сайті ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

 

У сервісі «Інтерактивна бухгалтерія» анулюванню ПДВ-реєстрації ми присвятили матеріал «Анулювання ПДВ-реєстрації: підстави та наслідки».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»