Зобов’язання можуть припинятися зарахуванням зустрічних однорідних вимог, окрім випадків коли це не допускається. Та чи можна заявити до бюджетного відшкодування суму «вхідного» ПДВ, якщо при зарахуванні зустрічних однорідних вимог розрахунки з постачальником товарів/послуг за відповідне постачання здійснює інша особа?
Податківці ж акцентують увагу на тому, що однією з умов є фактична сплата суми ПДВ отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг.
Тому, у разі якщо оплата постачальнику за надані ним товари/послуги здійснюється не отримувачем таких товарів/послуг, а іншою особою, то при виникненні в такого отримувача товарів/послуг від’ємного значення ПДВ за такими операціями у нього відсутнє право на заявлення суми ПДВ до бюджетного відшкодування.
Отже, суми ПДВ, які фактично не були сплачені покупцем постачальнику товарів/послуг, а кредиторська заборгованість за такими товарами/послугами погашена у результаті проведення взаємозаліку заборгованостей, не підлягають бюджетному відшкодуванню.
Див. ІПК ДФСУ від 06.09.2018 р. № 3879/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.
Про залік зустрічних однорідних вимог ми детально розповідали в матеріалах сервісу «Інтерактивна бухгалтерія»:
- «Залік зустрічних однорідних вимог: ПДВ-аспекти»;
- «Залік зустрічних однорідних вимог: юридичні аспекти»;
- «Залік зустрічних однорідних вимог: податковий і бухгалтерський облік».
Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.