Аби запобігти блокуванню податкових накладних/розрахунків коригування платник ПДВ має право подати до ДФС Таблицю даних платника податку. Форму Таблиці даних платника податку визначено в додатку 3 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 117 (даліПорядок № 117).

При цьому Таблицю даних платника податку можна подати виключно в електронній формі засобами електронною зв’язку.

А що, коли платник ПДВ починає здійснювати новий вид діяльності? Як тоді заповнювати і подавати Таблицю даних платника податку?

За словами податківців, якщо платник податку розпочинає здійснювати новий вид діяльності, то Таблиця даних платника податку заповнюється та подається згідно з п. 31 Порядку № 117. Тобто, Таблиця даних платника податку подається із поясненням, в якому зазначається діяльність, із можливим посиланням на податкову та іншу звітність платника податку.

Див. роз’яснення ДФС у підкатегорії 101.17 системи «ЗІР».

 

Про блокування податкових накладних/розрахунків коригування ми розповідали в матеріалах «Рестарт блокування податкових накладних – 2018» і «Критерії ризиковості для блокування ПН/РК і показники позитивної податкової історії платника від ДФСУ» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»