Набрали чинності зміни до Порядку звільнення від обкладення податком на додану вартість операцій з постачання та ввезення на митну територію України товарів і послуг, передбачених для власних потреб дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав і представництв міжнародних організацій в Україні, а також для використання особами з числа дипломатичного персоналу дипломатичних місій та членами їх сімей, які проживають разом з ними, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010 р. № 1240.

Зазначені зміни, ініційовані Міністерством фінансів України та ДФС, зокрема, передбачають:

  • удосконалення форми заяви про відшкодування сум ПДВ дипломатичним місіям, особам з числа дипломатичного персоналу та членам їх сімей, що у свою чергу надає можливість дипломатичним місіям отримувати вичерпну інформацію щодо відшкодування ПДВ за кожним поданим до територіального органу ДФС документом (податковою накладною);
  • встановлення вичерпного переліку причин, які можуть бути підставою для прийняття рішення територіальним органом ДФС стосовно відмови у відшкодуванні ПДВ;
  • визначення порядку обміну інформацією між МЗС та ДФС щодо пільг, які встановлені міжнародними договорами України.

Зверніть увагу: заява про відшкодування сум ПДВ дипломатичним місіям, особам з числа дипломатичного персоналу та членам їх сімей за новою формою подається починаючи з 04.09.2018.

Такі зміни було затверджено постановою КМУ від 29.08.2018 р. № 678.

Про це на своєму офіційному веб-сайті повідомляє ДФСУ.

 

Більше інформації про застосування ПДВшних пільг можна знайти в розділі «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Пільги з ПДВ» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»