Розрахункові операції у разі проведення розрахунків за попередню (авансову) оплату за товар (послугу) проводяться через РРО із зазначенням у касовому чеку "передоплата товарів" або при проведенні розрахунків за відстроченим платежем – проводяться через РРО з використанням режиму попереднього програмування "погашення кредиту".

Остаточний розрахунок готівкою за відстроченим платежем має бути проведений через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування (для пального із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Крім того, реєстрація видачі коштів при поверненні товару або скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку здійснюється шляхом реєстрації від'ємної суми.

Якщо алгоритм роботи РРО не забезпечує окремого накопичення у фіскальній пам'яті від'ємних сум розрахунків, то дозволяється реєструвати видачу коштів (скасування помилкової суми) за допомогою операції "службова видача".

Про це повідомляє ГУ ДФС у Тернопільській області http://tr.sfs.gov.ua

 

1 липня 2018 року набирає чинності постанова Правління НБУ "Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів" від 15.03.2018 р. № 25 (далі – Постанова № 25), яка з-поміж іншого вимагає відображати у чеках РРО дві підсумкові суми: до та після заокруглення копійок. Тож, з'ясуймо: чи обов'язково у зв'язку із цим перепрограмовувати касові апарати, як правильно визначати суму надходження готівки та, відповідно, доходу й податкових зобов'язань із ПДВ за денним звітом РРО. Детальніше тут.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»