Питання оплати праці голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників врегульовано постановою КМУ від 01.12.2017 р. № 931.

Окрім того, рішення про виплату та конкретний розмір надбавки за вислугу років, надбавки за інтенсивність праці, премії, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань керівним працівникам держорганів приймається в порядку, установленому керівником відповідного органу, в межах затвердженого фонду оплати праці (п. 4 постанови КМУ від 20.04.2016 р. № 304, далі – Постанова № 304).

Однак, як відмічає Мінсоцполітики (лист від 01.08.2018 р. № 146/0/103-18) згідно з позицією НАЗК п. 4 Постанови № 304 містить положення, що сприяє або може сприяти вчиненню правопорушень, пов'язаних з корупцією (корупціогенний фактор), а саме створює умови для виникнення потенційного чи реального конфлікту інтересів у діяльності посадових осіб, керівників та керівних працівників окремих державних органів, на яких не поширюється дія Закону України "Про державну службу", під час самостійного встановлення собі відповідних грошових виплат.

У зв'язку з цим Мінсоцполітики розроблено проект постанови КМУ "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2016 р. № 304", який подано на розгляд уряду.

Враховуючи вищезазначене, на думку Мінсоцполітики, до внесення змін у Постанову № 304 рішення про виплату та конкретний розмір надбавки за вислугу років, надбавки за інтенсивність праці, премії, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань голові районної державної адміністрації може прийматися за погодженням з головою відповідної обласної державної адміністрації, а заступникам - за погодженням з головою відповідної місцевої адміністрації в межах затвердженого фонду оплати праці.

 

Аналітичні матеріали із питань бюджету читайте в газеті «Інтерактивна бухгалтерія» за посиланням.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»