Об'єктом оподаткування рентною платою за спеціальне використання води (далі - рентна плата) є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі (п. 255.3 ПКУ).

Платниками рентної плати є, зокрема, первинні водокористувачі – суб'єкти господарювання незалежно від форми власності: юрособи, їх філії, відділення, представництва, ін. відокремлені підрозділи без утворення юрособи, постійні представництва нерезидентів, а також ФОП, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об'єктів.

Рентна плата не справляється за воду, що використовується садівницькими та городницькими товариствами (кооперативами) відповідно до пп. 255.4.10 ПКУ.

Таким чином, за обсяги води, що вилучені з водних об'єктів садівницькими та городницькими товариствами (кооперативами) на підставі дозволу на спецводокористування та безпосередньо використані ними, рентна плата не справляється, а об'єкт оподаткування рентною платою декларується із зазначенням у р. 10.2 розрахунку рентної плати за спеціальне використання води коефіцієнта у розмірі 0 (нуль).

 

Про оподаткування рентною платою обсягів води, яка втрачається під час транспортування до споживачів, а також постачається для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення та суб’єктів господарювання детальніше, читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»