Приймання одержаної з банку готівки в касу та видача готівки з каси для здавання її до банку оформляються відповідними касовими ордерами (прибутковим або видатковим) з відображенням такої касової операції в касовій книзі. Про це нагадала ДФС в ІПК від 04.09.2018 р. № 3840/6/99-99-14-05-01-15/ІПК.

Вилучення готівки з місця здійснення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або РК для здавання її до банку оформляється відповідними чеками РРО із виконанням операції «Службова видача».

Документом, що свідчить про здавання виручки до банку та є підтвердженням оприбуткування готівки в касі суб’єктів господарювання, є:

1) квитанція до прибуткового документа банку на внесення готівки, підписана відповідальними особами банку та засвідчена відбитком печатки банку;

2) квитанція/чек банкомата чи програмно-технічного комплексу самообслуговування;

3) примірник супровідної відомості до сумки з готівковою виручкою (готівкою), засвідчений підписом та відбитком печатки інкасатора-збирача;

4) чек платіжного термінала в разі проведення інкасації коштів у режимі. реального часу з Використанням платіжних терміналів.

Касові документи після складання касиром звіту та оброблення цього звіту комплектуються в хронологічному порядку, нумеруються, формуються у справи відповідно до номенклатури справ та зберігаються відповідно до законодавства України відповідальною особою, на яку керівником покладено обов’язок щодо їх зберігання.

Відповідні норми  процитувала ДФС на запит платника податків щодо переміщення готівки у святкові та вихідні дні з метою безпеки до сейфу з проведенням операції «службова видача», підклеювання фіскального звітного чеку у КОРО, здачі готівки до установи банку наступного робочого дня, відсутності при перевірці у структурному підрозділі документів, що свідчать про здавання виручки до банку та порядку і місця їх зберігання.

 

Одне з пам’ятних подій минулого літа, окрім вищезгаданих, можна вважати відмову від дрібних монет. Читайте про це у статті «Округлення копійчаних сум: з 1 липня НБУ припиняє випуск монет дрібних номіналів» газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»