Оплата праці працівників, що працюють за сумісництвом, здійснюється відповідно до чинного законодавства нарівні з іншими працівниками закладу пропорційно відпрацьованому часу.

На це вказує Мінсоцполітики у листі від 24.07.2018 р. № 140/0/103-18.

Натомість МОН у листі від 10.08.2018 р. № 1/11-8468 відмічає, що зарплата педагогічних працівників установ і закладів освіти визначається шляхом множення ставки заробітної плати на їх фактичне навантаження на тиждень і ділення цього добутку на встановлену норму годин на тиждень (п. 68 Інструкції № 102). Встановлена при тарифікації зарплата виплачується щомісячно незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року.

Норма годин на тиждень для кожного педагогічного працівника визначена у п. 64 Інструкції № 102. Для інших працівників установ чи закладів освіти, які не зазначені у п. 64 Інструкції № 102, тривалість робочого тижня становить 40 годин.

Зазначені вище умови оплати праці застосовуються і для тих педагогічних працівників, які працюють за сумісництвом.

Одночасно слід зазначити, що відповідно до п. 3 Переліку робіт, які не є сумісництвом, затвердженого спільним наказом Мінпраці, Мінюсту та Мінфіну від 28.06.93 р. № 43, педагогічна робота з погодинною оплатою праці в обсязі не більше 240 годин на рік не є сумісництвом. Тобто працівники, крім основної роботи й роботи за сумісництвом, можуть залучатися до педагогічної роботи на умовах погодинної оплати праці.

У цьому випадку оплата праці таких працівників здійснюється відповідно до п. 73 Інструкції № 102, в якому зазначено, що погодинна оплата праці педагогічних працівників допускається, зокрема, при оплаті працівникам підприємств, організацій та установ, які залучаються для педагогічної роботи.

На відміну від роботи за сумісництвом, яка виконується лише у вільний від основної роботи час, педагогічна робота з погодинною оплатою праці в обсязі не більше 240 годин на рік, яка не є сумісництвом, може виконуватися в межах основного робочого часу працівника з дозволу керівника державного підприємства, установи, організації без утримання зарплати.

 

У роботодавців нерідко постають питання щодо оформлення своїх працівників для роботи на умовах сумісництва, а це передусім за окремим трудовим договором.

Які нюанси варто враховувати, а також про особливості нарахування ЄСВ на заробіток сумісників, оплати їх лікарняних листків висвітлено в матеріалах теми тижня «Сумісництво» газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»