Операції з надання послуг із страхування, співстрахування або перестрахування особами, які мають ліцензію на здійснення страхової діяльності відповідно до закону, а також пов’язаних з такою діяльністю послуг страхових (перестрахових) брокерів та страхових агентів не є об’єктом оподаткування ПДВ (пп. 196.1.3 ПКУ).

При цьому податківці зазначають: не є об’єктом оподаткування ПДВ операції з надання послуг із страхування майна, які надаються особами, зазначеними у пп.196.1.3 ПКУ, власнику такого майна.

Утім компенсація наймачем вартості страхування отриманого в оренду автомобіля його власнику (орендодавцю), на думку податківців повинна оподатковуватися ПДВ.

Ось що стосовно цього зазначили контролери.

Складовою частиною господарської діяльності з надання майна в оренду є, зокрема, як отримання власником такого майна певних послуг, пов’язаних з необхідністю утримання такого майна (у випадку, що є предметом звернення, — послуг зі страхування такого майна), так і перенесення вартості таких витрат на вартість послуг з оренди, які надаються власником такого майна (тобто формування з урахуванням таких витрат розміру орендної плати за таке майно).

При цьому компенсація орендарем витрат наймодавця (власника майна) на страхування автомобіля, який надається в оренду, за своєю суттю є відшкодуванням окремих елементів витрат, з яких складається вартість послуги з оренди майна, отже включається до бази оподаткування ПДВ за операцією з надання майна в оренду та підлягає оподаткуванню ПДВ у встановленому ПКУ порядку.

Див. ІПК ДФСУ від 23.08.2018 р. № 3668/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

У сервісі «Інтерактивна бухгалтерія» оренді майна присвячено, зокрема такі матеріали:

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»