Суб’єкти оціночної діяльності вже користуються Єдиною базою даних звітів про оцінку, яка являє собою інформаційно-телекомунікаційну систему, до складу якої входять база даних та модуль електронного визначення оціночної вартості (з метою перевірки вартості об’єктів оподаткування, внесеної суб’єктом оціночної діяльності).

Проте, ця система не всім до вподоби.

Змінити її покликаний законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України (№ 9054) .

В законопроекті пропонується спростити процедуру продажу нерухомого майна шляхом скасування положень, які стосуються проведення оцінки для оподаткування операцій з продажу об’єктів нерухомого майна встановивши, що дохід від продажу об'єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі, але не нижче середньоринкової вартості відповідного об'єкта нерухомості.

Середньоринкова вартість об'єктів нерухомості визначається щокварталу Мінекономрозвитку, у порядку, встановленому Урядом, і оприлюднюється на офіційному веб-сайті цього органу в режимі вільного доступу до 10 числа місяця, наступного за звітним кварталом.

 

Аналітичні матеріали із питань оподаткування ПДФО читайте в газеті «Інтерактивна бухгалтерія» за посиланням.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»