У постачальника можуть звичайно виникнути сумніви з приводу легальної закупівлі контрагентом алкоголю, і, власне, закономірна цікавість наявності в нього ліцензії. Цього ніхто не забороняє, але чи вимагає - ДФС відповіла в ІПК від 04.09.2018 р. № 3827/6/99-99-12-01-01-15/ІПК.

Так, Згідно з статтею 42 ГКУ підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання, прибутку.

Водночас, ст. 627 ЦКУ зазначено, що сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору. Отже, чинними нормативно-правовими актами у сфері регулювання виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів не передбачений обов’язок суб’єкта господарювання перевіряти наявність у контрагента ліцензії на відповідний вид діяльності.

Разом з цим повідомляємо, що на офіційному веб-порталі ДФС, як органу ліцензування, розміщено інформацію з ліцензійних реєстрів виданих ліцензій на виробництво, оптову та роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами відповідно до вимог п. 7 прим. 1 Порядку формування, ведення і користування відомостями ліцензійного реєстру та подання їх до Єдиного ліцензійного реєстру, затвердженого постановою КМУ від 08.11.2000 р. № 1658.

До речі із статті «Чи потрібна ліцензія та РРО підприємцю-єдиннику під час продажу пива на розлив» ви можете дізнатися чи справді потрібна така ліцензія, оскільки ми маємо думку дещо відмінну від загальноприйнятої.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»