Контролери висловилися стосовно порядку сплати ПДФО та військового збору, утриманих із нарахованої фізособам орендної плати за земельні ділянки (ІПК ДФСУ від 04.09.2018 р. № 3835/6/99-99-13-01-01-15/ІПК).

Так, Законом України від 10.07.2018 р. № 2497-VІІІ, який набрав чинності 15.08.2018, були внесені зміни, зокрема, до пп. 168.4.4 ПКУ. Чинною редакцією зазначеного підпункта нині визначено, що юридична особа,а також відокремлений підрозділ, який уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) до бюджету ПДФО, у передбачених ПКУ випадках сплачують (перераховують) суми утриманого податку на відповідні рахунки за місцезнаходженням земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (на місцевості).

Водночас ПКУ доповнено пп. 168.4.9, згідно з яким суми податку, нараховані податковим агентом з доходів за здавання фізичними особами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (на місцевості), сплачуються таким податковим агентом до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об'єктів оренди (суборенди, емфітевзису).

Коментуючи відповідні зміни, контролери констатували: податковий агент, який здійснює нарахування (виплату)доходів у вигляді орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарського призначення, починаючи з 15.08.2018 сплачує (перераховує) ПДФО до відповідного бюджету за місцезнаходженням земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (на місцевості).

Водночас фахівці ДФСУ наголосили, що оскільки військовий збір зараховується до державного бюджету, зазначені вище нововведення військового збору не стосуються. Тобто утриманий із орендної плати за земділянки військовий збір і юридична особа, і уповноважений відокремлений підрозділ перераховують до відповідного бюджету за своїм місцезнаходженням (місцем реєстрації).

Про загальні правила сплати військового збору ідеться в матеріалі «До якого бюджету сплачують ПДФО, військовий збір і подають форму № 1ДФ відокремлені підрозділи» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»