За придбаннями, які призначаються для використання/починають використовуватися в негосподарській (необ’єктній, звільненій від ПДВ) діяльності, платник ПДВ зобов’язаний нараховувати компенсуючі податкові зобов’язання з ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ. При цьому складають зведену податкову накладну. Але якщо товари/послуги в подальшому використовують в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, то нараховані компенсуючі ПДВ-зобов’язання можна відкоригувати. Для цього складаємо відповідний розрахунок коригування і реєструємо його в ЄРПН. Як же правильно заповнити такий розрахунок коригування?

У розрахунку коригування до такої зведеної податкової накладної зі знаком «-» в тих графах, заповнення яких передбачено, зазначаються показники щодо товарів/послуг, які були зазначені у зведеній податковій накладній (тобто «обнулити» відповідний рядок зведеної податкової накладної). При цьому у графі 1 такого розрахунку коригування в обов’язковому порядку вказується номер за порядком рядка зведеної податкової накладної, що коригується.

Другим рядком розрахунку коригування до такої зведеної податкової накладної платник податку зазначає виправлені показники обсягу товарів/послуг (обсяг товарів/послуг, що продовжує використовуватися в негосподарській діяльності; тобто обсяг товарів/послуг, що був зазначений у податковій накладній, складеній відповідно до п. 198.5 ПКУ, за мінусом обсягу товарів/послуг, що почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності). При цьому у графі 1 такого розрахунку коригування вказується новий черговий порядковий номер рядка, якого не було у зведеній податковій накладній, що коригується.

У графі 2 «Причина коригування» розрахунку коригування у всіх рядках, які заповнюються у зв’язку з таким коригуванням, зазначається причина коригування «Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідної відповідно до пункту 198.5 статті 198 ПКУ».

У графі 3 «Номенклатура товарів/послуг, вартість чи кількість яких коригується» такого розрахунку коригування зазначається дата складання та порядковий номер податкової накладної, складеної згідно з п. 198.5 ПКУ, яка коригується.

Таке роз’яснення надала ДФСУ в ІПК від 04.09.2018 р. № 3823/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Liga: REPORT — сучасний хмарний сервіс подання звітності та реєстрації податкових накладних. Лише у Liga: REPORT — аналіз ризиків блокування ПН/РК за кодом УКТ ЗЕД/ДКПП, перевірка реєстраційного ліміту ПДВ, а також миттєвий обмін документами з контрагентами.

Спробуйте прямо зараз. 7-денний тестовий доступ без обмежень.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»