6 вересня Верховна Рада України за рекомендацією Комітету прийняла рішення підтримати пропозиції Президента України до Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму "єдиного вікна" та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України" та прийняла цей Закон в цілому з їх урахуванням.

Метою цього Закону є створення законодавчих підстав для запровадження принципу "єдиного вікна" під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, радіологічного та інших видів державного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України.

Крім запровадження механізму "єдиного вікна", прийнятим Законом передбачено скорочення кількості контролюючих органів в пунктах пропуску через державний кордон України за рахунок перерозподілу їх повноважень.

Таким чином, безпосередньо в пунктах пропуску через державний кордон всі контрольні процедури щодо товарів, які ввозяться в Україну, будуть здійснюватися всього двома службами – прикордонною та митною. Звичайно ж, у разі виявлення порушень та невідповідностей, які чітко визначені в даному законопроекті, до проведення контрольних заходів будуть залучатися представники Держекоінспекції або Держпродспоживслужби.

В цілому прийняття даного законопроекту дасть можливість звести до мінімуму безпосереднє спілкування суб’єктів ЗЕД з працівниками державних контролюючих органів, що є конче необхідним для подолання корупційних явищ у процесі проходження товарами контрольних процедур на кордоні.

Чи можна провести залік зустрічних однорідних вимог у ЗЕД та чи знімуть із валютного контролю експортну операцію, якщо вона припинена шляхом зарахування вимог дізнайтесь із матеріалу газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»