Кредитування (тобто надання грошових коштів в позику під проценти банківською або іншою фінансовою установою) є банківською (фінансовою) послугою, в якій банк виступає надавачем такої послуги, а клієнт банку є користувачем послуг банку.

Кредитні кошти залучаються підприємцем для придбання товарів, які використовуються в господарській діяльності. Тобто оплата процентів, нарахованих на кредитні кошти, що одержані від банку для закупівлі товарів, які використовуються в господарській діяльності, є вартістю придбаних банківських послуг, прямо пов'язаних з господарською діяльністю підприємця.

Враховуючи викладене, фізична особа - підприємець на загальній системі оподаткування може віднести до складу витрат витрати по сплаті відсотків банку при укладенні кредитних договорів з банками для потреб фінансово-господарської діяльності фізичної особи - підприємця за умови якщо вони:

  • документально підтверджені первинними документами;
  • пов'язані з отриманням доходів фізичної особи - підприємця;
  • фактично сплачені;
  • товари (послуги) фактично отримано фізичною особою - підприємцем.

ІПК ДФС від 31.08.2018 р. № 3809/Г/99-99-13-01-02-14/ІПК.

Читайте на цю тему в сервісі "Інтерактивна бухгалтерія":

"Як включити до витрат плату за послуги зв’язку ФОПу-загальносистемнику"

"Чи може ФОП-загальносистемник віднести на витрати бухгалтерські послуги"

"Чи має право ФОП-загальносистемник включати до витрат податок на майно?"

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»