У разі здійснення операцій з придбання товарів/послуг у нерезидентів, організаційно-правова форма яких включена до переліку, затвердженого Кабміном відповідно до пп. «г» пп. 39.2.1.1 ПКУ, платник податку на прибуток має збільшити фінрезультат до оподаткування на суму 30% вартості таких товарів/послуг (пп. 140.5.4 ПКУ).

При цьому таке коригування не здійснюється, якщо операція не є контрольованою та сума таких витрат підтверджується платником податку за цінами, визначеними за принципом «витягнутої руки» відповідно до ст. 39 ПКУ, але без подання звіту.

Нагадаємо:

Перелік організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок з доходів, отриманий за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи, затверджено постановою КМУ від 04.07.2017 р. № 480 (далі — Перелік № 480).

Згідно з абз. 8 пп. 39.2.1.1 ПКУ у разі, якщо нерезидентом, організаційно-правова форма якого включена до Переліку № 480 відповідно до пп. «г» пп. 39.2.1.1 ПКУ, у звітному році сплачувався податок на прибуток (корпоративний податок), господарські операції платника податків з ним за відсутності критеріїв, визначених пп.пп. «а» – «в» пп. 39.2.1.1 ПКУ, визнаються неконтрольованими.

Таким чином, якщо господарські операції з придбання товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг у нерезидента, організаційно-правова форма якого включена до Переліку № 480, не є контрольованими, то платник податку має право не збільшувати фінансовий результат до оподаткування на суму 30% вартості придбаних товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг, якщо нерезидентом сплачувався податок на прибуток (корпоративний податок), що підтверджується довідкою (іншим офіційним документом).

Таке повідомлення опублікувало на своєму офіційному веб-сайті ГУ ДФС у Донецькій області.

Про визнання операцій контрольованими ми розповідали в матеріалі «Контрольовані операції: критерії визнання» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

        

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»