Київські податківці розглянули запит підприємства стосовно обмеження готівкових розрахунків на виплату дивідендів фізичній особі.

За загальним правилом, суб'єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами:

1) між собою - у розмірі до 10000 (десяти тисяч) гривень включно;

2) з фізичними особами - у розмірі до 50000 (п'ятдесяти тисяч) гривень включно;

Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи. Кількість суб'єктів господарювання та фізичних осіб, з якими здійснюються готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується (п. 6 розділу II Положення № 148)

Податківці зазначили, що підприємство має право проводити розрахунки протягом одного дня на виплату дивідендів з однією фізичною особою у розмірі до 50000 (п'ятдесяти тисяч) гривень включно.

ІПК ДФС від 31.08.2018 р. № 3802/ІПК/26-15-13-09-15

Нагадаємо, НБУ розробив проект, яким пропонує визначити, що гранична сума розрахунків з фізичними особами у розмірі 50 000 гривень, не поширюється на виплати, пов’язані з оплатою праці.

Аналітичні статті сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" з питань касових операцій можна переглянути за посиланням.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»