МОЗ України проаналізувало, як обласні департаменти охорони здоров’я і медзаклади по усій країні виконують наказ щодо інформування громадськості про ліки, закуплені за кошти державного і місцевого бюджетів, та пропонує шляхи удосконалення цього процесу, щоби кожен українець міг легко знайти інформацію про ліки, які для його лікування придбала держава.

Нагадаємо, що згідно з п. 3 Наказу МОЗ України від 02.06.2016 № 509, керівники структурних підрозділів з питань охорони здоров’я ОДА та КМДА, закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління МОЗ України, мають забезпечувати щотижневе оновлення на своїх офіційних веб-сайтах інформації:

  • про потреби, стан забезпечення, наявні залишки ліків і медичних виробів, що закуповуються за бюджетні кошти;
  • перелік закладів охорони здоров’я відповідного регіону, що є кінцевим отримувачем таких ліків і медвиробів;
  • накази про розподіл лікарських засобів та медичних виробів серед закладів охорони здоров’я підпорядкованої адміністративно-територіальної одиниці.

Наразі ж  на сайтах департаментів охорони здоров’я Кіровоградської та Львівської областей, міста Києва регулярно оновлюється інформація про залишки лікарських засобів та медичних виробів, закуплених за кошти державного та місцевого бюджетів. А департамент охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації не має функціонуючого сайту, тому потрібної інформації жителі Київської області одержати не можуть.

Інші обласні департаменти охорони здоров’я оприлюднюють інформацію щодо залишків лікарських засобів та медичних виробів, закуплених за кошти державного та місцевого бюджетів, проте ця інформація не завжди є вичерпною.

У свою чергу МОЗ прагне поліпшити доступ українців до інформації про ліки, здійснивши такі заходи:

  • Розробка електронної системи обліку залишків лікарських засобів та медичних виробів
  • Удосконалення нормативної бази
  • Співпраця з громадськими організаціями

Детальніше про увезення та постачання в Україну всіх медичних виробів зі ставкою ПДВ 7% читайте у матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія" за посиланням.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" -  скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступ до сервісу.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»