Фахівці ДФСУ відповіли на питання щодо можливості притягнення до відповідальності ФОП на загальній системі оподаткування, який за наслідками звітного кварталу сплатив ЄСВ в розмірі мінімального страхового внеску із розрахунку за кожен місяць, але менше ніж з розміру чистого доходу, визначеного за такий квартал згідно з даними Книги обліку доходів і витрат (підкатегорія 301.09 системи "ЗІР").

Так, згідно з роз’ясненнями контролерів відповідальність ФОП у такій ситуації НЕ загрожує.

Дійсно,  відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI для ФОП, які застосовують загальну систему оподаткування, базою нарахування ЄСВ є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб.

Однак остаточний розрахунок, під час якого враховуються суми ЄСВ, сплачені протягом року (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня звітного року, та до 20 січня року, наступного за звітним роком), здійснюється підприємцями-загальносистемниками за календарний рік до 10 лютого наступного року, згідно з даними, зазначеними у Податковій декларації про майновий стан і доходи.

Увазі платників ЄСВ пропонуємо матеріали "Оновлено порядок подання звітності з ЄСВ" та "Аналізуємо нові нормативні акти щодо нарахування та сплати ЄСВ, подання звітності з ЄСВ" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»