Якщо після складання та реєстрації в ЄРПН податкової накладної платник податку виявив помилку в номенклатурі товарів/послуг (назві товарів/послуг, коді УКТ ЗЕД/ДКПП), то він має виправити цю помилку шляхом складання розрахунку коригування до відповідної податкової накладної і реєстрації його в ЄРПН. Як же заповнити такий розрахунок коригування?

У разі складання розрахунку коригування на виправлення помилки в номенклатурі товарів/послуг у ньому зі знаком «-» слід зазначати показники щодо товарів/послуг, номенклатура та/або код УКТ ЗЕД/ДКПП, яких виправляється. При цьому у графі 1 такого розрахунку коригування в обов’язковому порядку вказується номер за порядком рядка податкової накладної, що коригується.

Для додавання правильної товарної позиції, якої не було у податковій накладній, яка коригується, в розрахунку коригування до такої податкової накладної в окремих рядках зазначаються показники номенклатури (назва товарів/послуг, код УКТ ЗЕД/ДКПП) товарів/послуг, що додаються (виправлені товарні позиції).

При цьому, у графі 1 такого розрахунку коригування таким виправленим товарним позиціям присвоюються нові чергові порядкові номери рядків, яких не було в податковій накладній, що коригується.

У графі 2 розрахунку коригування у всіх рядках, які заповнюються у зв’язку із виправленням номенклатури товарів/послуг та/або коду УКТ ЗЕД/ДКПП, зазначається причина коригування «Зміна номенклатури».

Про це на своєму офіційному веб-сайті повідомляє ГУ ДФС в Івано-Франківській області.

Детальніше про заповнення розрахунку коригування у разі зміни номенклатури ми розповідали в матеріалі «Як заповнити розрахунок коригування до податкової накладної в разі зміни номенклатури» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»