НБУ розробив та пропонує для громадського обговорення проект постанови “Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні” (далі – проект Постанови).

Зокрема, передбачається можливість оприбуткування готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО без ведення касової книги, через подання електронних копій розрахункових документів та фіскальних звітних чеків РРО до контролюючого органу по дротових або бездротових каналах в автоматичному режимі в день надходження готівки.

Буде уточнено, що оприбуткування та облік фізичними особами-підприємцями отриманих доходів здійснюється в книгах обліку доходів і витрат (або книгах обліку доходів) у порядку, визначеному Податковим кодексом України.

Крім того, запропонований проект Постанови уточнює норму стосовно випадків не застосування граничних сум розрахунків готівкою. НБУ пропонує визначити, що гранична сума розрахунків готівкою з фізичними особами у розмірі 50 000 гривень, не поширюється на виплати, пов’язані з оплатою праці. Відповідне уточнення пов’язане дотриманням вимог законодавства про працю.

У новині «Виплата декретних більше 50 тис. грн готівкою: чи можливо це» ми акцентували увагу на тому, що  наразі незрозуміло як роботодавцю не порушуючи встановлених норм виплатити суму декретних або ж зарплату разом із сумою компенсації за невикористану відпустку при звільненні, якщо ці суми перевищують 50 000 грн, а працівник немає можливості або ж не бажає отримувати їх на картковий рахунок в банку.

Водночас ДФС видає суперечливі ІПК, в яких не завжди погоджується із тим, що 50-тисячне обмеження розрахунків готівкою поширюється на виплату зарплати.

Аналітичні статті сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» з питань касових операцій можна переглянути за посиланням.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»