За кожний рік держслужби після досягнення п'ятирічного стажу держслужби держслужбовцю надається один календарний день щорічної додаткової оплачуваної відпустки, але не більш як 15 календарних днів.

Порядок надання державним службовцям додаткових оплачуваних відпусток визначено КМУ від 06.04.2016 р. № 270 (далі - Порядок).

Додаткова відпустка конкретної тривалості надається держслужбовцям після досягнення відповідного стажу державної служби. Тобто виникнення у держслужбовців права на додаткову оплачувану відпустку та її тривалість залежать не від відпрацьованого в році часу, а лише від наявності відповідного стажу держслужби.

До стажу держслужби включається також час перебування держслужбовця у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а в разі, коли дитина потребує домашнього догляду, - у відпустці без збереження зарплати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше як до досягнення дитиною шестирічного віку.

В той же час, згідно з п. 11 Порядку додаткова відпустка не надається держслужбовцю за час перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку чи у відпустці без збереження зарплати.

Таким чином, за період перебування у соціальній відпустці додаткова відпустка за стаж держслужби не надається. Після виходу на роботу службовець матиме право на додаткову відпустку за відповідний стаж служби з урахуванням зазначеного періоду.

Про це йдеться у листі Мінсоцполітики від 25.07.2018 р. № 1319/0/101-18/28с, в якому наведено ситуації із початком соціальної відпустки держслужбовця і виникнення право на додаткову оплачувану відпустку більшої тривалості.

 

Як визначають робочий рік для чергової щорічної відпустки та її тривалість читайте в газеті «Інтерактивна бухгалтерія» за посиланням.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»