Чи є цистерни бензовозів та підземні/наземні резервуари, які розташовані на відкритій території, а не у приміщеннях підприємства частиною акцизного складу та чи мають бути обладнані витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками? Відповідь ДФС надало в ІПК від 31.08.2018 р. № 3793/6/99-99-12-02-02-15/ІПК .

Так, акцизний склад - спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, зокрема де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального (крім скрапленого, газу природного, бензолу, метанолу), за винятком приміщень для навантаження- розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального розпорядником акцизного складу (п. 14.1.6 ПКУ).

Тому податківці дійшли висновку, що резервуари, які використовуються для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального не є акцизним складом.

Якщо частиною операційної діяльності є операції пов’язані із заправкою паливом техніки сторонніх організацій, то підприємство повинне створити акцизний склад, а всі резервуари, які використовуються для навантаження-розвантаження, зберігання такого пального є частиною акцизного складу. Такі акцизні склади з 01.01.2019 р. повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками, які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів- лічильників рівня пального у резервуарі.

До речі, якщо вас цікавить які податкові наслідки тягне за собою безоплатне надання талонів, почитайте статтю газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»