Платник ПДВ самостійно виявив заниження податкових зобов’язань з ПДВ і подав уточнюючий розрахунок до відповідної декларації з ПДВ. При цьому граничний строк сплати податкових зобов’язань по такій декларації минув вже більше ніж 90 к. дн. назад. Та чи не нарахують на суму такого заниження пеню?

Тут варто згадати про норми п. 129.9 ПКУ, де сказано: у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податку помилок відповідно до ст. 50 ПКУ пеня не нараховується, якщо зміни до податкової звітності внесені протягом 90 к. дн., наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного ПКУ.

Отже, у випадку подання уточнюючого розрахунку на збільшення податкових зобов’язань до декларації з ПДВ за минулий період, після спливу 90 к. дн., наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання по такій декларації, яке на дату подання уточнюючого розрахунку залишається не сплаченим, пеня нараховується на суму податкового боргу (не погашеного податкового зобов’язання по податковій декларації) та на суму занижених податкових зобов’язань, визначених в уточнюючому розрахунку.

Див. ІПК ДФСУ від 31.08.2018 р. № 3810/6/99-99-12-02-01-15/ІПК.

Детально про це ми розповідали в матеріалі «Недоплата, штраф та пеня у разі самостійного виправлення ПДВшних помилок» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»