Міністерство фінансів інформує про перебіг запровадження Єдиного казначейського рахунку (ЄКР) ДФС для сплати підприємствами митних платежів.

Нагадаємо, при ДФС створено структурний підрозділ, уповноважений на адміністрування ЄКР та обслуговування підприємств для зарахування авансових платежів (передоплати). Також фахівцями ДФС і Державної казначейської служби доопрацьовуються програмні комплекси, необхідні для повноцінної реалізації ЄКР.

Тож, у вересні цього року планується запустити пілотний проект щодо реалізації ЄКР. З 16 квітня 2019 року «єдиний рахунок» буде використовуватися усіма підприємствами в обов’язковому порядку.

Наразі ж кожна митниця має власний казначейський рахунок. Тому підприємець, який здійснює митне оформлення у різних митницях змушений перераховувати митні платежі на 3 окремі рахунки.

Єдиний казначейський рахунок передбачає наявність у підприємця лише 1 рахунку, з якого списуватимуться митні платежі при митному оформленні у будь-якій митниці.

Імпортер продає товар за ціною нижчою, ніж митна вартість: яка база оподаткування ПДВ? Відповідь на це запитання читайте у матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія" за посиланням.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" -  скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступ до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»