ФОП на загальній системі оподаткування не має права зменшувати оподатковуваний дохід на суму амортизаційних відрахувань по основних засобах подвійного призначення, а також включати до складу витрат, пов’язаних з провадженням  господарської діяльності, витрати на утримання, технічне обслуговування і ремонт таких основних засобів.

На цьому наголосили фахівці ГУ ДФС в Івано-Франківській області, зробивши посилання  на лист ДФСУ від 31.08.2018 р. № 26967/7/99-99-13-04-03-17.

Водночас контролери нагадали, що основними засобами подвійного призначення вважаються (пп. 177.4.6 ПКУ):

  • земельні ділянки;
  • об’єкти житлової нерухомості;
  • легкові та вантажні автомобілі.

Нагадаємо, що підприємці-загальносистемники отримали право включати до складу витрат амортизаційні витрати на придбання основних засобів і нематеріальних активів, а також на самостійне виготовлення основних засобів з 01.01.2017. Схема визнання амортизаційних витрат ФОПами-загальносистемниками наведена в матеріалі «Зміни-2017 для ФОП на загальній системі оподаткування» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»