31 серпня під головуванням заступника Міністра фінансів відбулася трьохстороння робоча зустріч представників від міністерства, профспілок, роботодавців з питань проекту Державного бюджету України на 2019 рік.

Про це інформує сайт Профспілки працівників державних установ.

Міністерством було напрацьовано та запропоновано Уряду ряд заходів для збалансування бюджетних показників, а саме:

  • збереження відсотку надходжень до дорожнього фонду (спецфонд) у 2019 році на рівні 2018 р. – 50% (а не 75% як планувалось);
  • збільшення специфічних ставок на тютюнові вироби та індексація ставок, встановлених в абсолютних значеннях;
  • замороження фонду оплати праці для державних службовців на рівні 2018 року;
  • скорочення фонду оплати праці райдержадміністрацій за рахунок скорочення чисельності на 30%;
  • відтермінування проведення індексації пенсій з березня на вересень 2019 року.

Профспілкова сторона з обуренням відреагувала на зазначену інформація як таку, що  нівелює справедливий розподіл бюджетних призначень. У своєму виступі Голова Профспілки наголосив, що ми знову повертаємося до часів, коли держава вирішувала збалансування показників бюджету за рахунок державних службовців та пенсіонерів. Адже, з метою поповнення бюджету, Уряд готовий скоротити 30% держслужбовців без проведення попереднього функціонального обстеження.

Востаннє чергове підвищення одного з основних соціальних стандартів — прожиткового мінімуму – відбулося із 01.07.2018. Про це йшлося у матеріалі «З 1 липня зростає прожитковий мінімум: які показники зміняться» в газеті «Інтерактивна бухгалтерія»

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»