У зв’язку зі зміною складу засновників (учасників) юридичної особи – резидента України одна фізична особа отримала в подарунок корпоративні права від іншої фізичної особи, яка не є членом її сім’ї першого чи другого ступеня споріднення. Як оподатковувати такий дохід фізособи?

Податківці тут зазначають таке: у разі безоплатного отримання фізичною особою від іншої фізичної особи, яка не є членом її сім’ї першого чи другого ступеня споріднення, у дарунок корпоративних прав вартість отриманих корпоративних прав є об’єктом оподаткування ПДФО за ставкою 5% та військовим збором за ставкою 1,5% об’єкта оподаткування. У разі якщо ПДФО та військовий збір платником податку не було сплачено при нотаріальному посвідченні договору дарування, такий платник зобов’язаний подати податкову декларацію та сплатити відповідні податкові зобов’язання у встановлені ПКУ терміни.

Про це повідомляє на своєму офіційному веб-сайті ГУ ДФС у Закарпатській області.

Про набуття корпоративних прав фізособою ми розповідали у матеріалах «Спадкування частки в товаристві: податкові наслідки для спадкоємця» і «Спадкування корпоративних прав: податкові наслідки для фізособи-спадкоємця» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»