Частенько роботодавці ставлять як одну з привілейованих трудових умов можливість часткової або повної компенсації вартості орендованого помешкання. Але, ДФС у Харкiвськiй областi пояснила в ІПК від 29.08.2018 р. № 3755/ІПК/20-40-13-11-11, що на таку компенсацію доведеться нарахувати ЄСВ. Це пояснюється тим, що про повне звільнення від нарахування можна було б говорити якщо житло передають у власність працівника.

Так, Постановою КМУ від 22.12.2010 р. № 1170 затверджено Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок. Згідно п. 12 розділу 11 Переліку № 1170 компенсація вартості житла, переданого у власність працівникам, встановлена колективним договором, відноситься до видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується ЄСВ.

Отже, компенсаційні виплати, що встановлені колективним Договором у вигляді відшкодування вартості оренди житла працівникам, відносяться до виплат які становлять базу для нарахування єдиного внеску. Виключення становлять тільки компенсації вартості житла, переданого у власність працівникам.

Компенсація витрат працівниками викликає ряд запитань. Чи оподатковувати компенсацію вартості проїзду працівників до місця роботи читайте у статті газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»