Платник єдиного податку третьої групи з початку року обрав ставку єдиного податку у розмірі 3%, що передбачає сплату ПДВ. Утім протягом звітного кварталу ПДВ-реєстрацію такого платника податку було анульовано.

У періоді анулювання його ПДВ-реєстрації єдинник має застосовувати ставку єдиного податку у розмірі 3% та не пізніше ніж за 15 к. дн. до початку наступного календарного кварталу зобов’язаний подати заяву щодо переходу на сплату єдиного податку за ставкою 5%, що передбачає включення ПДВ до складу єдиного податку, або заяву щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування.

Оскільки нормами глави 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» р. XIV ПКУ не передбачено окремого терміну подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку чи відмови від застосування спрощеної системи оподаткування після закінчення терміну, передбаченого пп. 5 п. 293.8 ПКУ, то платник єдиного податку 3-ї групи, якому анульовано реєстрацію платника ПДВ, всередині останнього місяця кварталу або в останні дні кварталу, буде перебувати на спрощеній системі оподаткування та застосовувати ставку єдиного податку у розмірі 3% у кварталі, в якому анульовано реєстрацію платника ПДВ, та у наступному кварталі, в якому у визначені ПКУ строки, буде подано заяву щодо переходу на сплату єдиного податку за ставкою у розмірі 5% або заяву щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування.

Таке повідомлення опублікувало на своєму офіційному веб-сайті ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

До того ж, зазначене питання ми розглядали в матеріалі «Реєстрацію платника ПДВ анулювали посеред кварталу: яка ставка єдиного податку» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»