Президент Петро Порошенко підписав Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій по вивезенню за межі митної території України олійних культур". Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Документом встановлено, що звільнення від оподаткування ПДВ операцій з вивезення у митному режимі експорту з 1 вересня 2018 до 31 грудня 2021 соєвих бобів та з 1 січня 2020 року до 31 грудня 2021 - насіння рапсу не застосовуватиметься для сільськогосподарських підприємств - виробників вказаних олійних культур, вирощених ними на землях сільгосппризначення, які перебувають у власності таких виробників, постійному користуванні або на правах оренди (субаренди), емфітевзісу.

Таким чином, повернення ПДВ отримає тільки товаровиробник, який сам експортує сою і рапс.

Нагадаємо, відповідний Закон було прийнято Верховною Радою 22 травня. На розгляді Парламенту також був альтернативний законопроект, яким пропонувалося усунути всі обмеження компенсації ПДВ при експорті олійних культур, але проект не отримав більшості голосів у Раді.

 

Наразі все більше українських компаній прагнуть продати свій товар не лише на українському ринку, а й закордон. Вихід на закордонний ринок обіцяє розширення ринку збуту й додаткові прибутки. Для бухгалтера важливо облікувати експортні операції. Розрахунки в інвалюті вносять свою лепту в особливості обліку. Отож, розгляньмо, як порядок оплати впливає на облік експортера та як правильно рахувати курсові різниці за розрахунковими експортними операціями у матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія" за посиланням.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" -  скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступ до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»