На дату отримання авансу за послуги постачальником була складена податкова накладна, але згодом до умов договору були внесені зміни щодо збільшення ціни послуги.

У такому разі суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до відповідної податкової накладної. Такий розрахунок коригування (якщо отримувач/покупець – платник ПДВ) підлягає реєстрації в ЄРПН постачальником (продавцем) товарів/послуг.

Але ж на яку дату складати розрахунок коригування у цьому випадку?

Податківці тут стверджують: постачальник повинен скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання авансу, за датою отримання доплати.

Тобто факт укладання додаткової угоди щодо зміни ціни постачання, не є підставою для постачальника оформлювати розрахунок коригування.

Про це на своєму офіційному веб-сайті повідомляє ГУ ДФС у Запорізькій області.

 

Про визначення дати складання розрахунків коригування до податкових накладних у інших випадках читайте в матеріалі «Розрахунок коригування до податкової накладної: правила складання» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»