На підприємстві може утворитися податковий борг – цілком життєва ситуація, проте працівники не можуть чекати доки цей борг буде сплачено, а лише тоді розраховувати на отримання зарплатні. ДФС з цього питання розмістила роз’яснення в підкатегорії 109.21 “ЗІР” у відповідь на питання: чи передбачена відповідальність за витрачання готівки з виручки від реалізації продукції на виплати, що пов'язані з оплатою праці, при наявності податкової заборгованості?

Так, не можуть бути використані як джерело погашення податкового боргу платника податків, зокрема, власні кошти юридичної особи, що використовуються для виплат заборгованості з основної заробітної плати за фактично відпрацьований час фізичним особам, які перебувають у трудових відносинах з такою юридичною особою.

Але за використання суб'єктами господарювання одержаних в установі банку готівкових коштів не за цільовим призначенням передбачено відповідальність у вигляді штрафу в розмірі здійснених виплат. Нецільовим використанням готівкових коштів є їх витрачання на цілі, не пов'язані з веденням господарської діяльності.

Отже, при здійсненні виплат на оплату праці за рахунок виручки від реалізації продукції за наявності податкової заборгованості до суб'єктів господарювання штрафні санкції не застосовуються.

 

Не забудьте проіндексувати зарплату за серпень! Як правильно все провести та без помилок дізнайтесь зі статті “Індексація зарплати у серпні 2018 року” газети “Інтерактивна бухгалтерія”.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»