До Держпраці в Кіровоградській області надійшло запитання, щодо створення комісії з перевірки знань з питань охорони праці місцевими органами виконавчої влади.

Відповідно до п. 5.3 Типового положення посадові особи проходять навчання з питань охорони праці у навчальних центрах або галузевих навчальних центрах.

Крім того, перевірка знань з питань охорони праці посадових осіб, які пройшли навчання у галузевих навчальних центрах проводиться комісією, створеною наказом вищого органу. Очолює комісію керівник або заступник керівника цього органу, до службових обов'язків якого входить організація роботи з охорони праці, чи керівник служби охорони праці цього органу.

До складу комісії входять представники відповідних профспілок та можуть залучатися представники органів державного управління охороною праці, а також штатні викладачі галузевого навчального центру, де проводилось навчання (за згодою).

Перевірка знань з питань охорони праці посадових осіб, які пройшли навчання в навчальних центрах, проводиться комісією відповідного територіального органу Держпраці за участю представників інших органів державного управління охороною праці або комісією, створеною місцевим органом виконавчої влади за участю відповідних профспілок.

 

Навчання з охорони праці в певних випадках обов’язкове та є предметом перевірки дотримання законодавства про охорону праці. Тож, розгляньмо, які є види навчання з охорони праці, які категорії працівників і де саме мають його проходити у матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія" за посиланням.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" -  скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступ до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»