Об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше 5 років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (у 2018 році 375 розмірів мінімальної заробітної плати становить 1 396 125 грн.).

Ставка транспортного податку становить 25 тис. грн. на рік.

У 2017 році за елітні автівки до бюджетів було сплачено 132,2 млн. грн. транспортного податку з фізосіб.

Протягом січня-липня 2018 року власники елітних автівок сплатили до місцевих бюджетів 97,2 млн. грн. транспортного податку. Порівняно з відповідним періодом минулого року сума сплаченого податку зросла на 55,2 млн. грн., або у понад 2,3 раза.

Найчастіше фізособи сплачували транспортний податок за автомобілі таких марок, як MERCEDES-BENZ, BMW, LEXUS, AUDI, LAND ROVER RANGE ROVER.

Фізособи сплачують транспортний податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Юрособи сплачують транспортний податок авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

Як розрахувати транспортний податок якщо строк експлуатації автомобіля перевищив 5 років посеред кварталу дізнайтесь із статті газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»