Помилкове перерахування узгодженої суми грошового зобов’язання в установлені строки на інший рахунок, призначений теж для надходжень до Держбюджету, має квалiфiкуватися як дiя, хоча й помилкова. Оскільки дiї не мiстять ознак бездiяльностi платника податкiв, то під час сплати ним узгодженої суми грошового зобов’язання не можуть бути пiдставою для застосування штрафiв.

Про це йшлося у постанові ВСУ від 16.06.2015 р. У справі № 21-377а15.

Аналогічну позицію Верховний озвучив у постанові від 01.08.2018 р. у справі № 813/2487/17.

Проте варто відміти, що особливістю цієї справи був той факт, що рішенням ДФС було змінено основне місце обліку підприємства як великого платника податків шляхом переведення із об'єднаної ДПІ ГУ ДФС у Львівській області до Львівського управління Офісу великих платників податків ДФС, що спричинило зміну рахунків для сплати податків.

Ось чому платник податків помилився із реквізитами бюджетного рахунку, адже сплатив його за попереднім місцем обліку.

 

Коментар до одного із судових рішень можна переглянути у матеріалі «Помилка в платіжці із кодом доходів бюджету ≠ несвоєчасність сплати податку» в газеті «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»