При наплавлені платником ПДВ податкової накладної на реєстрацію в ЄРПН така податкова накладна була заблокована, але після подачі відповідних «розблокувальних» документів її було зареєстровано в ЄРПН.

Коли ж на підставі такої податкової накладної можна формувати податковий кредит з ПДВ?

Підставою для включення платником ПДВ – покупцем сум ПДВ до складу податкового кредиту та відповідно відображення у податковій звітності з ПДВ є:

  • податкова накладна, належним чином складена та зареєстрована в ЄРПН;
  • належним чином оформлена митна декларація;
  • інші документи, передбачені п. 201.11 ПКУ.

Суми ПДВ, зазначені у податкових накладних, реєстрацію яких у ЄРПН зупинено, після припинення процедури такого зупинення можуть бути віднесені до складу податкового кредиту:

  • у разі своєчасної їх реєстрації в ЄРПН — протягом 1095 к. дн. з дати складання таких податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних;
  • у разі несвоєчасної їх реєстрації в ЄРПН — протягом 1095 к. дн. з дати складання таких податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, але не раніше дати такої реєстрації.

Таке роз’яснення надала ДФСУ в ІПК від 23.08.2018 р. № 3682/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

У сервісі «Інтерактивна бухгалтерія» блокуванню податкових накладних ми присвятили матеріали:

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»