Відпочили за повністю або частково за рахунок профспілки в санаторії? Залишається лише питання яким чином підлягає оподаткуванню така сума?

З таким питанням звернулись за консультацією до ДФС, а відповідь було викладено в ІПК від 23.08.2018 р. № 3675/6/99-99-15-01-15/ІПК.

Так, у ст. 165 ПКУ визначено перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, зокрема, вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку - члена такої професійної спілки, створеної відповідно до законодавства України, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообовэязкового державного соціального страхування.

Отже, вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку - члена такої професійної спілки, створеної відповідно до законодавства України, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування не підлягає оподаткуванню ПДФО та ВЗ. В усіх інших випадках надання такою профспілкою платнику податку путівки, її вартість оподатковується на загальних підставах.

 

Нещодавно відбувся вебінар, на якому розглядали проблемні питання з обкладення ПДФО та військовим збором надбавку за роз’їзний характер і вахтовий метод роботи, а також компенсацію вартості проїзду та проживання? Читайте відповіді на запитання в статті «ПДФО та військовий збір: оподаткування й заповнення форми № 1ДФ».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»