В процесі господарської діяльності підприємство на підставі Договору отримало у користування лісові ділянки.

Безумовно у суб’єкта господарювання виникає безліч питань з приводу справляння Рентної плати за використання лісових ділянок. На ці питання дало відповідь ГУ ДФС У Харкiвськiй областi у ІПК від 23.08.2018 р. № 3720/ІПК/20-40-12-03-25.

Базовий податковий (звітний) період для Рентної плати дорівнює календарному кварталу (п. 257.1 ПКУ).

Податківці нагадали, що Договір набирає чинності після підписання сторонами та його реєстрації (п. 13.1 Договору), то податкові зобов’язання з Рентної плати у товариства виникають вперше за квартал, у якому здійснено реєстрацію Договору.

Рентна плата сплачується тимчасовими лісокористувачами щокварталу рівними частинами від суми Рентної плати, зазначеної у спецдозволах, виданих у відповідному календарному році (п. 257.5 ПКУ).

Плата за користування лісовими ділянками справляється також у разі, коли тимчасовий користувач не використовує лісові ділянки за умовами Договору, але дія Договору не припинена.

Отже, податкові зобов’язання з Рентної плати за умовами Договору за квартал, у якому здійснено реєстрацію Договору, підприємство обчислює пропорційно кількості днів з дати набуття статусу платника Рентної плати.

За наступні квартали Рентна плата сплачується підприємством рівними частинами.

Як сплачувати рентну плату за спеціальне використання лісових ресурсів читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»