Для реєстрації в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування п. 201.10 ПКУ встановлені граничні строки. При цьому суми ПДВ на підставі своєчасно зареєстрованих податкових накладних/розрахунків коригування включаються до податкового кредиту протягом 1095 к. дн. з дати складання відповідної податкової накладної/розрахунку коригування.

А ось суми ПДВ із несвоєчасно зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування можуть бути включені до складу податкового кредиту того податкового (звітного) періоду, у якому вони зареєстровані в ЄРПН, але не пізніше ніж через 1095 к. дн. з дати складення податкових накладних/розрахунків коригування.

Суми ПДВ, зазначені у податковій накладній/розрахунку коригування, не зареєстрованих в ЄРПН, не можуть бути включені до податкового кредиту.

При цьому згідно з п. 1201.1 ПКУ порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого ст. 201 ПКУ, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування в ЄРПН (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника ПДВ, на якого відповідно до вимог ст. 192 та ст. 201 ПКУ покладено обов’язок щодо такої реєстрації, штрафу у відповідних розмірах.

Водночас, згідно з п. 35 підрозділу 2 р. XX ПКУ норми п. 1201.1 ПКУ не застосовуються при порушенні термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування, складених до 1 жовтня 2015 року. Інших винятків в частині застосування п. 1201.1 ПКУ (у т. ч. у разі порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування через недостатність суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування в ЄРПН) чинним законодавством не передбачено.

Див. ІПК ДФСУ від 21.08.2018 р. № 3637/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»