Провідний інженер з охорони праці одного із підприємств Рівненщини звернувся із запитанням щодо форми посвідчення, яка визначена у додатку 2 «Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці» та обов’язковості її заповнення для працівників, які виконують роботи в діючих електроустановках.

Головний спеціаліст відділу нагляду в металургії, машинобудуванні та енергетиці зазначив, що працівники, які обслуговують електроустановки, повинні вивчити Правила безпечної експлуатації електроустановок (НПАОП 40.1-1.01-97), відповідно до вимог своєї посади, та пройти навчання безпечним прийомам праці на робочому місці під керівництвом досвідченого працівника і перевірку знань для присвоєння групи з електробезпеки згідно з додатком 1 до цих Правил. Фахівець Держпраці роз’яснив, що НПАОП 40.1-1.01-97 не встановлює форми посвідчення для зазначення групи з електробезпеки, тому цю форму роботодавець може затвердити актами, що діють на підприємстві, розробленими відповідно до Порядку опрацювання та затвердження роботодавцем нормативних актів з охорони праці, що діють на підприємстві  (НПАОП 0.00-6.03-93). Роботодавець має право доповнювати форму посвідчення про перевірку знань з охорони праці окремими розділами з метою зазначення групи з електробезпеки.

Навчання з охорони праці в певних випадках обов’язкове та є предметом перевірки дотримання законодавства про охорону праці. Про це йдеться в матеріалі «Навчання з охорони праці: організація, види, періодичність» газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»