Замовник будівництва здійснює організацію будівництва із залученням генеральної підрядної організації. За договором підряду фінансування будівництва здійснюється щомісячно, а генеральна підрядна організація щомісячно надає замовнику акти виконаних робіт.

На яку дату у такому випадку слід визнавати податкові зобов’язання з ПДВ?

У загальновстановленому випадку датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ вважається дата «першої події» (п. 187.1 ПКУ):

  • дата отримання коштів від покупця/замовника;
  • дата відвантаження товарів, для експорту товарів — дата оформлення митної декларації відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг — дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг.

Водночас, датою виникнення ПДВ-зобов’язань у виконавця довгострокових договорів (контрактів) є дата фактичної передачі виконавцем результатів робіт за такими договорами (контрактами) (п. 187.9 ПКУ).

При цьому довгостроковий договір (контракт) — це будь-який договір на виготовлення товарів, виконання робіт, надання послуг з довготривалим (більше одного року) технологічним циклом виробництва та якщо договорами, які укладені на виробництво таких товарів, виконання робіт, надання послуг, не передбачено поетапного їх здавання.

Датою віднесення сум ПДВ до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше (п. 198.2 ПКУ):

  • дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;
  • дата отримання платником податку товарів/послуг.

Датою віднесення сум до податкового кредиту у замовника за довгостроковими договорами (контрактами) є дата фактичного отримання замовником результатів робіт (оформлених актами виконаних робіт) за такими договорами (контрактами) (п. 187.9 ПКУ).

Таким чином, якщо договором підряду передбачено щомісячне фінансування будівельних робіт та щомісячне складання акту виконаних будівельних робіт, то платник ПДВ, який постачає послуги з будівництва в рамках такого договору формує податкові зобов’язання за такими операціями за правилом «першої події», а замовник будівництва формує податковий кредит за такими операціями на підставі податкової накладної зареєстрованої в ЄРПН.

Див. ІПК ДФСУ від 21.08.2018 р. № 3624/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

До того ж, про декларування податкових зобов’язань і податкового кредиту з ПДВ ми розповідали в матеріалах сервісу «Інтерактивна бухгалтерія»:

«Декларація з ПДВ: алгоритм заповнення (Частина І)»;

«Декларація з ПДВ: алгоритм заповнення (Частина ІІ)»;

«Додаток Д1 до декларації з ПДВ: розписуємо суми коригування податкових зобов’язань і податкового кредиту».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»